نقش زیتون در رژیم های لاغری
نقش زیتون در رژیم های لاغری

نقش زیتون در رژیم های لاغری

چاقی و اضافه وزن یکی از معضلاتی است که امروزه گریبان بسیاری از افراد را گرفته است. در واقع چاقی مشکلی جهانی است که افراد زیادی در سرتاسر دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند. اضافه وزن و چاقی منشا بسیاری از بیماری هاست و به همین دلیل نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. برخی مواد غذایی در رژیم های لاغری برای تسریع فرآیند لاغری مورد استفاده قرار می گیرند. زیتون هم جزء موادی است که فواید زیادی برای لاغری داشته و در اکثر رژیم های لاغری از جمله رژیم مدیترانه ای استفاده می شود.

افراد اغلب به دنبال استفاده از مواد غذایی و رژیمی هستند که بتواند به آنها در کاهش وزن و تناسب اندام کمک کند. امروزه پزشکان در مورد استفاده از زیتون و تاثیر آن بر لاغری به توافق رسیده اند و خوردن زیتون را به افرادی که به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند توصیه می کنند. به شرطی که زیتون را جایگزین غذاهای چرب و پرکالری کنند.

فواید زیتون برای لاغری

زیتون و تاثیر آن در لاغری و چربی سوزی

زیتون از میوه های مدیترانه ای خوش طعم و خوشمزه است که می تواند به عنوان میان وعده مصرف شود. این ماده غذایی اغلب در انواع سالادها، ساندویچ ها و پیتزاها استفاده می شود و به روش های مختلف بر وزن شما تاثیر می گذارد. زیتون خواص ثابت شده بسیاری دارد و افزودن آن به وعده های غذایی به عنوان چاشنی نیز فواید زیادی به همراه دارد.زیتون را می توان به راحتی به هر رژیم غذایی اضافه کرد.

کالری زیتون

زیتون سرشار از چربی های سالم و مفید است و هر زیتون سبز چیزی حدود 5 کیلو کالری دارد. زیتون می‌تواند جایگزین غذاهای چرب و شوری که در طول روز مصرف می شود، شود. این دو عامل به از دست دادن وزن و لاغری کمک شایانی می کنند.

انتخاب غذاهایی با کالری پایین، کاهش وزن را افزایش داده و کمک می کنند فرد مدت زمان بالاتری احساس سیری کند. در واقع اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در زیتون پروسه هضم غذا را کندتر می کنند. همچنین فیبر موجود در زیتون نیز فرایند هضم را طولانی کرده و سیری طولانی مدتی را فراهم می کند. همه انواع زیتون ها کم کالری هستند و در کاهش وزن تاثیر چشمگیری دارند.

فواید زیتون بر لاغری

کاهش وزن با زیتون

برای کاهش وزن نیاز به رژیم های سفت و سخت نیست و تنها با اصلاح عادات تغذیه می توان به سادگی وزن کم کرد. به جای مواد غذایی پرکالری می توان با انتخاب و جایگزین کردن مواد غذایی مناسب روند کاهش وزن را سرعت بخشید. زیتون سبب آزاد شدن مقدار زیادی سروتین در بدن شده که به مغز پیغام سیری می فرستد و احساس سیری می کنید. همچنین با مصرف زیتون چربی های داخل سلول های چربی تجزیه شده، چربی های شکم کاهش یافته و به طور کلی بدن کالری کمتری دریافت می کند. طبق تحقیقات مصرف تنها 10 عدد زیتون قبل از غذا اشتها را کاهش داده و چربی بدن را هم کاهش می دهد.

زیتون در رژیم مدیترانه ای

رژیم مدیترانه ای یکی از سالم ترین رژیم های جهان هست و زیتون عنصر و ماده اصلی این رژیم است. رژیم مدیترانه ای با داشتن قوانین ساده به افراد کمک می کند تا عادات غذایی بهتری را بدون ایجاد احساس گرسنگی در خود ایجاد کنند. این رژیم به استفاده از غذاهای کامل و مغذی تاکید دارد و در مقابل استفاده از غذاهای فرآوری شده را محدود می کند. به همین دلیل این رژیم طیف گسترده ای از مزایای سلامتی مانند کاهش فشار خون را به دنبال دارد.

میزان کربوهیدرات موجود در زیتون کمتر از 5 درصد کل ترکیب کالری زیتون را تشکیل می دهد و بنابراین می توان از زیتون در رژیم های غذایی کم کربوهیدرات نیز استفاده کرد.

فواید زیتون بر لاغری
فواید زیتون بر لاغری

در مصرف زیتون افراط نکنید

فواید زیتون برای لاغری امروزه بر کسی پوشیده نیست، اما بهتر است بدانید که زیتون اگر به اندازه و در حد اعتدال مصرف شود، راهی مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام و همچنین وارد کردن چربی های سالم به بدن است. اما اگر در مصرف آن افراط شود می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود.

سخن آخر

زیتون ناصر با استفاده از مواد اولیه درجه یک و باکیفیت تولید می شود. صنایع غذایی ناصر به تازگی و کیفیت مواد اولیه در کنار طعم خوشمزه محصولاتش اهمیت می دهد. زیتون ناصر در اندازه های 750 گرمی درجه یک، زیتون تک نفره درجه یک و حتی برای مصارف بالاتر در ابعاد 17 کیلوگرمی و بسته بندی حلبی با دو کیفیت درجه یک و معمولی تولید می شود. نوع درجه یک و معمولی تنها در ابعاد و اندازه های زیتون با هم تفاوت دارند. زیتون درجه یک حاوی زیتون های درشت و دستچین شده است و نوع معمولی حاوی زیتون های ریز و درشت است که باز هم از طعم فوق العلاده و کیفیت بالایی برخوردارند.

پر بازدیدترین ها

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید